• Realizacja projektu "SP - Serce i Pomoc"

26 września uczniowie klasy IV, V i VI w ramach programu „SP - Serce i Pomoc” wzięli udział w integracyjnym wyjeździe do Jarosławia. Uczniowie obejrzeli film poświęcony rodzinie Ulmów z Markowej. Następnie zwiedzili trasę podziemną w Jarosławiu, gdzie mogli dowiedzieć się o kilkusetletniej historii Jarosławia, wziąć udział w grach i zabawach interaktywnych poświęconych dawnym zawodom, wykopaliskom archeologicznym, poznać życie mieszczan na przestrzeni wieków. Na zakończenie zjedli pyszne lody podziwiając zrewitalizowany jarosławski rynek.

• Święto Drzewa

10 października to dzień, w którym obchodzimy Święto Drzewa.

Dzieci grupy przedszkolnej poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Przedszkolaki dowiedziały się również jak wielkie znaczenie mają drzewa dla czystości powietrza, a tym samym dla zdrowia człowieka. W czasie zabaw badawczych oglądały i dotykały liści oraz owoców różnych drzew. Następnie dzieci w grupach wykonały wspólną pracę plastyczną, pt. "Jesienne drzewo".

• Dzień Jabłka

Obchody Dnia Jabłka w przedszkolu rozpoczęliśmy od rozmów na temat jego wyglądu, kolorów, wielkości, kształtu, smaku, różnych odmian. Dlaczego warto je jeść, pod jaką postacią i czy tylko ludzie lubią te owoce?

Przedszkolaki dowiedziały się, że bardzo ważne jest to, żeby jabłka jeść ze skórką. Należy tylko pamiętać aby przed spożyciem dokładnie je umyć.

• Rekonstruktorzy w naszej szkole

W środę mieliśmy niezwykłych gości sprzed stu sześćdziesięciu lat.

Do naszej szkoły przybyło Muzeum Kamienica Orsettich w Jarosławiu w towarzystwie Szczep Żuawi - rekonstruktorów zajmujących się na co dzień drugą połową XIX wieku.

W ramach projektu “Ballada o Złotym Oddziale”, realizowanego przez nasze Muzeum, mogliśmy dowiedzieć się o Leonie Czechowiczu i jego kompanii. Ten nietuzinkowy jarosławianin w roku 1963 staną na czele oddziału galicyjskiego, złożonego z mieszkańców min. Jarosławia i Lwowa, ruszył do walki w powstaniu styczniowym i walczył na ziemi lubelskiej.

• Święto Demokracji

25 września w naszej szkole odbyły się wybory na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klas 4-8 licznie ruszyli do urny, aby wybrać swojego przedstawiciela w nowym roku szkolnym. Skrupulatna komisja wyborcza podliczyła wszystkie głosy. W wyniku przeprowadzonego głosowania przewodniczącą szkoły została uczennica kl. 7 - Amelia Kałek. Jej zastępczynią została Nikola Jackowska z kl. 6. Gratulujemy serdecznie i życzymy samych sukcesów w pracy na rzecz szkoły.

• Dzień Przedszkolaka 2023

,,Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 września zbliża się, od najmłodszego aż po starszaka, każdy świętuje Dzień Przedszkolaka". 20 września w naszych grupach przedszkolnych także obchodziliśmy święto przedszkolaków. Dzieci zostały zaproszone do wspólnych gier, zabaw oraz tańców przy ulubionych przebojach dziecięcych. Radość i śmiechy świadczyły o wspaniałej atmosferze. Po zabawach przedszkolaki uczestniczyły w pysznym poczęstunku. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i medale za wspólną zabawę. Wszystkim przedszkolakom maluchom i starszakom życzymy samych radosnych chwil podczas pobytu w szkole, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł że sobą wiele pozytywnych doświadczeń.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września grupy przedszkolne obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem zajęć było wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości oraz zachęcenie ich do tworzenia i działania. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach dzieci uważnie wysłuchaly opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT. Kropki gościły w zabawach ruchowych i matematycznych. Dzieci bawiły się z chustą animacyjną i kolorowymi piłkami do piosenki „Kropka”. Wykonały kompozycje z kółek różnej wielkości i koloru rozwijając przy tym swoje twórcze myślenie i kreatywność. Na zakończenie każde dziecko otrzymało order uśmiechniętej kropki i dyplom za udział w zajęciach .

• Akademia tańca

Akademia Tańca STEP BY STEP pragnie zaprosić Państwa dzieci na zajęcia taneczne w Waszej Szkole Podstawowej w Wietlinie. Zajęcia w tym roku będzie prowadzić właściciel Akademii Tańca Pan Hubert Ciurko.

START zajęć planujemy na 20 wrzesień 2023 roku.

Godziny zajęć to:

Jeśli będą chętni to utworzymy dwie grupy taneczne.

Zgodnie z informacją zawartą w Skorowidzu powiatu jarosławskiego z 1902 r. szkoła w Wietlinie została założona w roku 1840. Patronem naszej szkoły jest Maria Konopnicka...
    • Dla uczniów i rodziców

Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanymi poniżej informacjami ze szkoły!