• Światowy Dzień Ziemi

• 22 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Ziemi.

Z tej okazji uczniowie klasy II przygotowali przedstawienie o tematyce ekologicznej, a cała społeczność szkolna ubrała się na zielono. Młodzi artyści przybliżyli nam problemy dotyczące zagrożeń naszej planety. Przypomnieli, że stan środowiska przyrodniczego zależy od wszystkich ludzi i każdy z nas jest odpowiedzialny za przyszłość Ziemi. Wszyscy chcemy żyć w zdrowym środowisku, dlatego musimy wspólnie przeciwdziałać zagrożeniom ekologicznym. Na koniec Pani Dyrektor wygłosiła apel skierowany do uczniów, zachęcając całą społeczność szkolną, aby w tym tygodniu wraz z wychowawcą wybrać się na wspólne sprzątanie świata.

• Czym jest cyberprzemoc i jak jej unikać?

• 19 kwietnia w naszej szkole zagościł Teatr Edukacyjny z lekcją odpowiedzialnego korzystania z internetu pt. "Czym jest cyberprzemoc i jak jej unikać"?.

Młodszym uczniom zostały przedstawione scenki, mające na celu zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. Natomiast uczniowie klas starszych zapoznali się ze scenami ukazującymi konsekwencje problematycznego korzystania z internetu.

Dzięki interaktywnemu przekazowi, uczniowie włączyli się w wymianę wiedzy i spostrezrzeń oraz zostali zachęceni do dyskusji.

Wartościowa lekcja, którą uczniowie z pewnością zapamiętają, dzieki czemu zwiększą swoje bezpieczeństwo w świecie online.

• Jarosławskie Pola Nadziei

• W tym roku nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w publiczną zbiórkę na rzecz jarosławskiego Hospicjum im. św. Jana Pawła II, pod nazwą „Jarosławskie Pola Nadziei”.

Wolontariusze z naszej szkoły wraz z opiekunami prowadzili kwestę od wczesnych godzin porannych pod kościołami w Wietlinie i Wysocku. Jest to postawa godna naśladowania, pokazująca, że jesteśmy solidarni w czynieniu dobra.

Wolontariusze zebrali kwotę 2799,10 zł, za co gorąco chcielibyśmy podziękować mieszkańcom Wietlina i Wysocka . Wasze ogromne zaangażowanie i wsparcie akcji świadczy o dobrych sercach, które są wrażliwe na potrzeby innych ludzi. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Wietlinie.