• Bądź asertywny, papierosom i e-papierosom powiedz NIE

• Dnia 15 kwietnia odbyło się spotkanie uczniów starszych klas na temat „Bądź asertywny, papierosom i e-papierosom powiedz nie” z pracownikiem PSSE w Jarosławiu. Uczniowie wysłuchali prelekcji na temat szkodliwości palenia wyrobów tytoniowych. Dowiedzieli się o składzie substancji szkodliwych, które zostają w płucach po wypaleniu jednego papierosa. Jak palenie negatywnie wpływa na zdrowie człowieka, jego wydolność fizyczną, wygląd, stan skóry i zębów, a także jakie choroby są skutkiem palenia.

Dziękujemy za wiedzę

• Powiatowy Konkurs Historyczny "Powstanie Kościuszkowskie w 230 rocznicę wybuchu"

• W roku 2024 obchodzona jest 230. rocznica wybuchu Insurekcji Kościuszkowskiej. W przeddzień rocznicy bitwy pod Racławicami, w Szkole Podstawowej nr 9 w Jarosławiu zorganizowany został Powiatowy Konkurs Historyczny Powstanie Kościuszkowskie. W 230. rocznicę wybuchu. Uczestniczyli w nim uczniowie jarosławskich szkół. Naszą szkołę reprezentowała Karolina Wieliczko z klasy VI, która zajęła w konkursie III miejsce. Karolinie bardzo serdecznie gratulujemy!!!.