• Dzień Matematyki

• W dniu 15 marca 2024 r. świętowaliśmy Dzień Matematyki. Nie bez powodu matematyka jest “królową nauk”. Kształtuje nasze umysły, uczy logicznego myślenia. Dzięki niej lepiej rozumiemy otaczający nas świat. Tą imprezę rozpoczęliśmy od wysłuchania wierszy-rymowanek matematycznych w wykonaniu uczniów klasy VI i VII, a następnie obejrzeliśmy bajkę „Jaś i Małgosia w krainie liczb” którą zaprezentowały nam dzieci z grupy 5 i 6-cio latków. W tym dniu uczniowie wszystkich klas i oddziałów przedszkolnych wymyślali hasła lub rymowanki związane z matematyką. Zwieńczeniem uroczystości była Spartakiada matematyczna podczas której przedstawiciele każdej z klas mieli okazje wykazać się wiedzą matematyczną dostosowaną do swojego wieku. Wrażeń i emocji nie brakowało, rywalizacja o zwycięstwo podnosiła tylko temperaturę Spartakiady. Po ogłoszeniu wyników każdy uczestnik otrzymał słodki upominek.

• Warsztaty wielkanocne

• W dniu dzisiejszym uczniowie klas 1 i 3 mieli okazję uczestniczyć w warsztatach z robienia plam wielkanocnych. Warsztaty prowadzone były z pomocą Pań z Koło Gospodyń w Koniaczowie. Efektem współpracy są pięknie przygotowane palmy, które sprzedawane będą podczas planowanego kiermaszu wielkanocnego w najbliższą niedzielę. Dochód z kiermaszu wspomoże leczenie Jagódki Winiarz, mieszkanki naszej miejscowości.

Serdecznie dziękujemy członkiniom Koła za nieocenioną pomoc w przygotowaniu przepięknych palm.